Určeno pro skautské družiny, oddíly a obdobné spolky

Chcete strávit PŘÍJEMNÝ ČAS na chaloupce v Hroz.?
 

Chaloupka u babičky v Hroz. obsahuje: 2 sekničky na spaní, klubovnu-jídelnu, kuchyň, společenskou maštal s krbovými kamny, stolním fotbálkem, sportovní stodůlku s pingpongáčem, koupelnu, záchod, uzavřený dvůr s dlážděným zápražím a příruční zahradou, v létě s týpkem, cachtavým bazénkem a sprchovací hadicí.

Na místě je rádio s kazeťákem a také výtečný starý gramofon a sada gramodesek od Matušky přes Elán až po Karafiátovy Broučky. (Po dohodě videoprojektor.)

Kapacita v zimě - luxusně 7 lidí, pohodlně 13 lidí, max. kapacita při nocování v maštali je 26 lidí. Spí se na postelích, ale v případě potřeby i na matracích na zemi, na matračkách jsou rozprostřeny deky, prostěradla nejsou, vlastní spacáky nutné!
Všude se topí plynovým kotlem; dřevem jen ve společenské maštali.

 foto napoví

Co je v Hroznatíně k vidění?
Hroznatín leží v oblasti klidu Třebíčsko. Ideální je si tento kraj projet na kole, po úzkých silničkách i prašných pěšinách můžete bloudit od jedné malinké vesničky (Rudíkov, Vlčatín, Nový Telečkov, Horní Heřmanice, Přeckov, Baliny) ke druhé, dá se také vyrazit malebným údolím říčky Balinky nebo jen tak po okolí po loučkách a pastvinách plných remízků, mezí, bludných balvanů, kravských koláčů a jejich původců.

Oblíbenou atrakcí je vojenský bunkr skrytý v lese u Hroznatína. Lesy jsou kolem Hroznatína stvořené pro terénní dobrodružné hry.

V Hroz. se také narodil prezident Ludvík Svoboda, jeho rodný dům slouží jako depozitář Muzea Vysočiny v Třebíči, není veř. přístupný, ale v případě zájmu se dá navštívit soukromá expozice přímo v domku patřícímu nyní potomkům LS.

Kousek od Hroz. je Budišov, kde lze navštívit (v sezoně) zámek, kde je velká expozice zvířat. Dá se tam dojet na kole, vlakem, ale i celkem pohodlně dojít pěšky.

Lokálkou lze také zajet do Velkého Meziříčí.

V zimě, nasněží-li, stává se Hroznatín ladovskou romancí, kde můžete celý den prohazovat sníh od domu k domu, stavět sněhuláka, vyrazit na běžkách tudy, co jste v létě nestihli na kole, hrát hokej na rybníku pod kravínem, nebo jezdit na kastrolu ze stráně.

Ve vsi je „hasičská“ nálevna, zastávka autobusu, kaplička, několik rybníčků s možností rybolovu nebo koupání pro odvážné. Vše ostatní je v 3 km vzdáleném Rudíkově, tj. dobře zásobený obchod, kostel, stanice vlaku, nonstop pumpa, restaurace, rybník na koupání.

Novinky:
Chaloupka prošla v minulém létě drobnou rekonstrukcí, takže oproti dřívějšku si především můžete užívat pohodlíčka, kdy za Vás všude topí RWE, novými okny severák neprofoukne a útulno je v palubkami obložené společenské maštali. Po dohodě (min. týden předem) lze zapůjčit i videoprojektor.

Cena za víkend:
paušál 600 Kč za víkend tj. 2 noci od pátku do neděle (každý další den + 200 Kč) /kryje náklady na PB, otop, čistící a hyg. prostředky, likvidaci odpadu, údržbu, servis/
+ samostatně Elektřina dle spotřeby (zatím) 6 Kč/kWh
+ zemní plyn dle spotřeby (zatím) 2 Kč/kWh
+ v případě, že účastníci udělají nějakou drobnou, veselou, nenáročnou práci „pro chaloupku“ (nařežou dříví, natřou branku nebo posekají kus trávníku, dle situace a možností) jsou ceny ještě nižší. Způsobené škody je třeba při odjezdu zaplatit.

Vaše chování v chaloupce může být kdykoliv kontrolováno.

===========================

Kontakt a objednávky: email: ak.molak@post.cz

Čau S.