Pirátská kronika roku 2011

Svěřit pirátům psaní kroniky asi nebyl úplně nejšťastnější nápad. A tak se nemůžeme divit, že se nám do dnešních časů zachovalo pouhé torzo z několika dnů, kdy zapisující piráti nebyli zmoženi prošlými boji či prolitými hrdly.

... a tak si přečtěte alespoň o tom, co se stalo po vylodění na panství markýze de Sáde(k)

   

... podívejte se jak vypadala nefalšovaná pirátská pouť

... a jak to všechno vlastně skončilo ....

KRONIKA - PETROVI

Jak to bylo v HROZ v sobotu 13. 8. a v neděli 14.8.?

Po přísně povinném odpoledním sobotním klidu jsme děti a někteří i sebe navlíkli do pláštěnek a holínek a za blesků, burácejících hromů a vydatného deště jsme ve stodole vyslechli vrchního piráta a jeho instrukce k honbě za pokladem. Jeho monolog byl velmi výstižný, ale také pomalý, neboť pravděpodobně vyčkával lepšího počasí.

Děti byly prý spravedlivě rozděleny do dvou skupinek jedna byla silnější a druhá očividně slabší. To se projevilo již zpočátku, kdy piráti hledali kousky mapy, lepili ji dohromady a podle ní se vydávali na cestu za pokladem.

Aby dosáhli svého cíle, museli projít sedmi náročnými pirátskými úkryty. V každém místě po splnění určitého méně, či více náročného úkolu, dostali zaslouženou odměnu v podobě šifry.

Z úkolů vím v podstatě jen jeden, který se nejvíce líbil Štěpánce když ji jeden hrozivě vypadající pirát vytahoval na laně vysoko do koruny stromu……

V táboře se zatím postupně začínalo uklízet, jelikož se blížila neděle poslední den našeho skvělého táboření. Když uběhlo docela dost času, někteří členové pirátské základny začali být nervózní, že se bandy ještě nevrací. Ale dočkali se jak se dalo očekávat, silnější skupina dorazila jako první, s lovením flašky v bazéně si ale nedělala velké starosti vylovili ji podběrákem. Zato druhá skupinka, která byla o 3 minuty pomalejší, se zhostila lovení flašky mnohem lépe. Pirát Honza běžel, co mu nohy stačily když se blížil k bazénu, strhával ze sebe oblečení a ani sekundu neváhal pro cosi, co mělo být na dně skočit. Během zdařilého lovu se vrátil i zbytek jeho skupiny, a to už se všichni dali do luštění šifer.

Silnější skupině se to podařilo rychleji, vrhli se na pirátskou loď a bez mrknutí oka poklad vytáhli. Byli ale ohleduplní a přizvali k jeho otevření i skupinku pomalejší. Dostat se dovnitř pokladu nebylo vůbec jednoduché, neboť byl pevně uzavřen do dřevěné truhly. O to větší radost byla, když se truhlu podařilo otevřít a obrovský poklad byl vysypán. Poté následovalo spravedlivé pirátské dělení pamlsků, korálků, zlaťáků, skleněnek, hopíků a nevím čeho všeho ještě…..

Po večeři piráti dostali novou sílu a ještě do úplné tmy řádili u velkého ohně, pěly se pirátské i jiné písně, pojídali špekouny a byla zkrátka super nálada trošku mi bylo teskno z toho, že už se blíží konec tohoto skvělého pirátského putování.

I když už začala neděle a bylo opravdu brzké ráno, zhruba tak půl druhé, vydali se staří piráti s několika mladýma na stezku odvahu do bunkru, co se tam dělo nevím, neboť už jsem si zahřívala spacák a nechala si snít o pořádném pokladu.

V neděli jsme se ještě přemohli a dali poslední rozcvičku, taky snídani a začalo pobíhání, balení, nošení, shánění….zkrátka takový správný balicí chaos.

Kolem desáté byl vyhlášen poslední pirátský nástup v pirátských stejnokrojích. Jak se dalo očekávat, došlo k hodnocení, chválení, děkování a předávání cen. Někteří měli radost z dobrot, jiní zase z růžových propisek J. Vrchní pirát, jeho žena a děti dostali jako poděkování pořádné pirátské pitivo ale rum to nebyl. Marťo a Stando, MOC a MOC Vám děkujeme, že jste pro nás vymysleli a uspořádali takový super pirátský tábor neměl chybu!!! DÍKY!!!

Mirina a Pavel si zaslouženě odnesli odměnu (kuchyňské prkýnko) za vynikající pirátské i jiné mňamky. Patří jim obrovské díky za tvrdou a nikdy nekončící práci v kuchyni. DĚKUJEME!!!

Ještě společné foto a hurá…..někteří do kostela modlit se za ty, co zůstali, aby jim šel úklid rychleji od ruky.

Pak ještě vynikající dvouchodový oběd sekaná nebo dukátové buchtičky nejlépe oboje. Uklízet, uklízet, uklízet……balení, loučení, děkování a

A H O J příště!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!